Anut public privind depunerea solicitarii de emitere a acordului de mediu

Comuna Dorna Candrenilor anunta publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de mediu pentru proiectul : „Modernizare drumuri comunale, in Comuna Dorna Candrenilor, judetul Suceava ”,propus a a fi amplasat in comuna Dorna Candrenilor, satele: Dorna Candrenilor, Dealu Floreni, Poiana Negri, jud. Suceava.

Informatiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediu la sediul autoritatii competente pentru protectia mediului APM Suceava, str. Bistrita, nr.1A si la sediul Comuna Dorna Candrenilor din com. Dorna Candrenilor, str. Principala, nr.85, jud. Suceava, in zilele de luni-vineri, intre orele 9-14.

Observatiile publicului se primesc zilnic la sediu autoritatii competente pentru protectia mediului Agentia pentru Protectia Mediului Suceava.